افسانه ای واقعی از پشتکار باور نکردنی کِیران بهان تا موفقیت و رسیدن به اسطورگی

کیران بهان یک ژیمناستیک کار ایرلندی است. او اولین ژیمناستیک کار ایرلندی است که جواز حضور در بازی های المپیک را کسب کرده است. بهان هم در المپیک 2012 لندن و هم در المپیک 2016 ریو شرکت کرد. در سن 10 سالگی، پزشکان به او گفتند که پس از برداشتن تومور سرطانی از ران او دیگر قادر به راه رفتن نخواهد بود.

پس از بهبودی باورنکردنی و بازگشت به ژیمناستیک، بهان دچار مصدومیت دیگری شد که سه سال طول کشید تا بهبود یابد. با وجود ناکامی‌هایی که در طول زندگی حرفه‌ای‌اش به وجود آمد، او هرگز از رویای خود دست نکشید. داستان موفقیت باورنکردنی او از پشتکار واقعاً الهام‌بخش است.

اوایل زندگی و مبارزات

کیران بهان در لندن متولد شد و اصالت ایرلندی دارد. در 10 سالگی تشخیص داده شد که او دارای یک تومور خوش خیم در پایش است. متأسفانه عمل جراحی برای برداشتن تومور عوارضی را به همراه داشت و بعداً باعث شد که او تقریباً یک سال از ویلچر استفاده کند.

 

پس از 15 ماه، بهان به ژیمناستیک بازگشت و تمرینات خود را از سر گرفت. او مدت کوتاهی پس از بازگشت به میله ها، در حین تمرین روی میله لیز خورد و از ناحیه سر دچار آسیب شدید شد. این وضعیت باعث ایجاد زخم در مغز او و آسیب به گوش داخلی شده و تعادل و هماهنگی او را تحت تاثیر قرارداد. بار دیگر بهان زمانی را روی ویلچر گذراند. در این مدت، او باید چیزهای ساده ای مانند نحوه نشستن و حرکت دادن سر خود را دوباره یاد می گرفت.

تقریباً سه سال طول کشید تا بهبود یابد و پزشکان به او گفتند که انتظار نداشتند او بتواند دوباره راه برود. شش هفته قبل از اولین بازی خود در مسابقات قهرمانی اروپا 2010، بهان تحت عمل جراحی ACL قرار گرفت. کایران بهان به ژیمناستیک بازگشت و با وجود این چالش ها و ناکامی ها در مسابقات متعددی پیروز شد. او هرگز امید خود را از دست نداد و به خود ایمان داشت.

دستاوردهای بهان

سال 2011 بهان برای شرکت در مسابقات قهرمانی اروپا و جام جهانی آماده شد. او در مسابقات جام جهانی ، قهرمان کلی جام جهانی شد و مدال های طلا، نقره و برنز را به دست آورد. او در سال 2012 به المپیک لندن راه یافت. شورای ورزش ایرلند از تامین هزینه های او امتناع کرد و بهان از طریق جمع آوری کمک های مالی و فروش از طریق پخت و پز پول جمع آوری میکرد.

در سال 2015، او به بازی های المپیک اروپایی راه یافت و اولین ژیمناستیک ایرلندی بود که واجد شرایط فینال همه جانبه اروپا شد.

 

همچنین در سال 2015 بهان در مسابقات جهانی گلاسکو شرکت کرد و به مرحله نهایی بازی های المپیک 2016 ریو راه یافت. پس از المپیک، بهان تحت عمل جراحی دیگری قرار گرفت که به دلیل آن از ژیمناستیک بازنشسته شد زیرا نیاز به تعویض کامل زانو داشت. او در حال حاضر سرمربی تیم ملی جوانان اتریش است.

درس هایی از کیران بهان

داستان باورنکردنی کیران بهان از سخت کوشی و اشتیاق واقعاً الهام‌بخش است. پس از اینکه به او گفتند دیگر هرگز راه نخواهد رفت، ثابت کرد که مردم اشتباه می کنند. او پس از پشت سر گذاشتن دردها و ناکامی های وحشتناک، ورزشکار المپیک شد. پشتکار کلید موفقیت است. موفقیت در زندگی به تمایل شما برای هرگز تسلیم شدن بستگی دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *