لبرون جیمز یکی از برترین گل زن های تاریخ NBA

لبرون جیمز با لقب کینگ جیمز متولد اوهایو در سال 1984 از مادری 16 ساله به دنیا آمد ، پدر لبرون از همان بدو تولد وی آن ها را ترک کرد و یکی از علت های استفاده لبرون از فامیلی مادر خود این موضوع می باشد.

لبرون زندگی سختی را میگذراند به طوریکه مادر وی نیز از عهده ی مراقبت او بعد از چند سال بر نیامد و به همین دلیل او را به خانواده فرانک سپرد که از قضا ناپدری او مربی بسکتبال بود که زندگی لبرون از همینجا شروع شد.

 

استعدادهای لبرون جیمز با وجود تمامی فشارهای روحی و روانی که در اطراف او و به علت طرز زندگی گلوریا مادر او بخاطر به زندان افتادن آن به جرم جابجایی مواد مخدر، در مدرسه و در سطح آماتور بسکتبال خیلی زود خودش را نمایان کرد و او که برای فرار و به فراموشی سپردن تمامی این مصائب آینده خویش را در بسکتبال می دید در اتفاقی غیر منتظره به دبیرستانی که عمدتا سفید پوست کاتولیک بودند به نام سننت وینسنت پیوست و برای تیم بسکتبال این دبیرستان یک ستاره ی فوق العاده بود بطوری که به وی لقب مستر بسکتبال را دادند.

لبرون جیمز در دبیرستان آن قدر فوق العاده بود که حتی بدون حضور در تیمی دانشگاهی توانست در سال ۲۰۰۳ به رقابت های NBA به صورت مستقیم وارد شود و با تیم کنونی خودش کلیولند کاوالیرز بازی کند.

 

 

افتخارات ملی و انفرادی لبرون جیمز

– دو طلا و یک برنز در المپیک با تیم ملی بسکتبال آمریکا

– یک برنز مسابقات جهانی بسکتبال با تیم ملی آمریکا

– یک عنوان قهرمانی جهان با تیم ملی آمریکا

– ۴ بار جایزه با ارزش ترین بازیکن NBA

– ۳ بار قهرمانی انی بی ای

– بازیکن جوان سال ۲۰۰۴

– ۱۲ بار حضور در تیم آل استار

– ۳ بار برنده بازیکن ارزشمند فینال

– ۷ بار قهرمانی کنفرانس شرق

از نکات جالب دیگر این بازیکن ، لبرون جیمز دو دست است ، جیمز در درجه اول با دست راست خود شوت می کند، اما او دو دست است بنابراین می تواند با دست  چپ نیز شوت کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *