آموزش تمرین پرس سینه : تکنیک ها و مزایا

پرس سینه تمرینی است که بسیاری از افراد از آن اجتناب می کنند زیرا نمی دانند چگونه آن را به درستی انجام دهند. مهم است به خاطر داشته باشید که فقط به دلیل اینکه نسبتاً ساده به نظر می رسد، به این معنی نیست که می توانید از انجام نادرست آن خلاص شوید. مانند هر تمرین وزنه برداری دیگری، تکنیک های خاصی وجود دارد که برای جلوگیری از آسیب و به حداکثر رساندن نتایج باید رعایت شوند ، در ادامه با آموزش پرس سینه با ما همراه باشید.

آموزش تمرین پرس سینه

در زیر، دقیقاً نحوه انجام پرس سینه را توضیح خواهیم داد تا بتوانید بلافاصله شروع به ساخت عضلات بالاتنه کنید.
پرس سینه یک تمرین ترکیبی است
پرس سینه یک تمرین ترکیبی است. این بدان معناست که ماهیچه های مختلف بدن شما را کار می کند. این جزء اصلی هر برنامه تمرین قدرتی است. این به این دلیل است که به طور فعال سینه‌ای ماژور (سینه)، دلتوئید قدامی (شانه‌ها) و عضله سه سر را در بازوهای شما درگیر می‌کند.
این سه گروه عضلانی ضروری برای توسعه قدرت بالاتنه هستند. علاوه بر قوی تر شدن با هر تکرار، استقامت قلبی عروقی خود را با پرس سینه نیز افزایش خواهید داد. این به این دلیل است که هنگام انجام پرس سینه، ضربان قلب خود را افزایش خواهید داد.
از آنجایی که این حرکت شامل مفاصل و ماهیچه های متعددی است که با هم کار می کنند، به عنوان یک حرکت ترکیبی واجد شرایط است. این به این معنی است که از بیش از یک مفصل در یک زمان یا بیش از یک گروه عضلانی در یک زمان استفاده می کند. بنابراین، اگر در وزنه‌برداری تازه کار هستید و می‌خواهید تمرینی را انجام دهید که تمام این پایه‌ها را بدون فشار بیش از حد به یک ناحیه از بدن شما پوشش دهد، با پرس سینه شروع کنید.
این در درجه اول یک تمرین قفسه سینه است.
عضلات قفسه سینه شما – از جمله سینه ماژور، مینور، فاسیا و ذینفع اصلی این تمرین خواهند بود. با این حال، عضلات سه سر و شانه‌های شما نیز مورد توجه قرار خواهند گرفت. پرس نیمکتی یک تمرین ترکیبی است که چندین گروه عضلانی را به طور همزمان هدف قرار می دهد. این ماهیچه‌های کوچک‌تر و همچنین عضلات بزرگ‌تر را درگیر می‌کند تا با برداشتن وزنه از روی قفسه، بدن شما را تثبیت کند.
این تمرین عمدتاً برای عضله سازی و افزایش قدرت استفاده می شود
پرس سینه یک تمرین ترکیبی است که روی سینه و شانه ها و همچنین عضله سه سر شما کار می کند. این یکی از بهترین تمرینات برای عضله سازی و افزایش قدرت در نظر گرفته می شود و آن را به بخش مهمی از اکثر تمرینات تبدیل می کند.
پرس سینه از ماهیچه های تثبیت کننده کوچکتر استفاده می کند زیرا نیاز دارد که کل قسمت بالایی بدن به صورت یک واحد حرکت کند. این امر به ویژه زمانی که وزنه سنگینی را از روی سینه به بالا بلند می کنید صادق است. این امر می تواند به ویژه برای افرادی که مشکل شانه دارند یا کسانی که می خواهند از آسیب دوری کنند مهم باشد.
پرس سینه یکی از موثرترین روش هایی است که می توانید عضلات بدن خود را تقویت کرده و وضعیت بدن خود را بهبود ببخشید. دلیلی وجود دارد که در بسیاری از برنامه های تمرینی گنجانده شده است: کار می کند!
پرس سینه از شما می‌خواهد که از عضلات اصلی خود برای تثبیت بدن خود استفاده کنید. این بدان معنی است که این تمرین به تقویت عضلات اطراف ستون فقرات شما کمک می کند. از آنجایی که این ماهیچه ها برای حمایت از وضعیت بدنی خوب بسیار مهم هستند، بهبود قدرت آنها می تواند به جلوگیری از کمردرد کمک کند.
برای بهره مندی از مزایای پرس سینه ، لازم نیست از هالتر استفاده کنید یا حتی روی زمین دراز بکشید. همچنین می توانید این تمرین را در حالی که روی توپ پایداری دراز کشیده اید یا روی توپ بوسو ایستاده اید انجام دهید.
پرس سینه یک تمرین عالی است زیرا به کل قسمت بالایی بدن شما ضربه می زند و عضلات تثبیت کننده بیشتری را نسبت به هر حرکت وزنه برداری دیگر در خود جای می دهد. این همچنین یک تمرین ترکیبی است، به این معنی که چندین گروه عضلانی مختلف را به طور همزمان درگیر می کند.
این باعث می شود پرس سینه یکی از بهترین تمرینات برای تقویت سینه و شانه های شما باشد. همچنین برای کمک به بهبود وضعیت بدن و ساخت عضلات سه سر و پشت شما (که اغلب به آن “لاتس” گفته می شود، عالی است. پرس سینه نیاز به هماهنگی دارد، بنابراین می توانید از این ماهیچه های کوچکتر برای تثبیت بدن خود در حالی که وزنه را روی سر خود فشار می دهید، استفاده کنید.
یادگیری پرس  سینه نیز نسبتاً آسان است، بنابراین می توانید بلافاصله این حرکت را امتحان کنید.
پرس سینه به تثبیت بدن شما کمک می کند
این تمرین در چندین گروه عضلانی درگیر است. همچنین یک تمرین پیچیده است که به عضلات تثبیت کننده زیادی نیاز دارد تا به طور هماهنگ کار کنند تا به ثبات بدن شما کمک کنند.
ماهیچه های تثبیت کننده عضلات کوچکتری هستند که با گروه های عضلانی بزرگتر شما کار می کنند تا تعادل و ثبات شما را حفظ کنند. آنها برای وضعیت بدنی، تعادل و پیشگیری از آسیب مهم هستند – و زمانی که وزنه های سنگین بلند می کنید به کار می روند.
پرس سینه تخت به شما این امکان را می دهد که از وزن بدن خود به عنوان مقاومت استفاده کنید
برای شروع، می توانید با استفاده از وزن بدن خود به عنوان مقاومت، پرس سینه تخت را انجام دهید. این یک راه خوب برای تکمیل فرم بدن شما و ایجاد مقداری قدرت در عین حال ایمن ماندن است.
 مطمئن شوید که پشت خود را صاف نگه دارید و پاها را در تمام طول حرکت روی زمین قرار دهید. شما نباید به آنها اجازه دهید در بین تکرارها یا در زمان استراحت بین ست ها استراحت کنند.

نحوه انجام پرس سینه

اگر تازه وارد در پرس سینه هستید، برای اطمینان از ایمنی مناسب، به شدت توصیه می‌شود که از کمک استفاده کنید. اگر کسی در دسترس نیست، یا اگر با تجهیزات خود در خانه تمرین می کنید، در اینجا چند نکته برای انجام پرس سینه به تنهایی آورده شده است:
به پشت روی یک نیمکت صاف در وضعیت شروع خود دراز بکشید.
اطمینان حاصل کنید که پشت شما صاف و در راستای شانه هایتان باشد.
اطمینان حاصل کنید که هر دو پا کاملاً صاف روی زمین قرار دارند (از پله نیمکتی استفاده نکنید).
با فشار دادن تیغه های شانه خود به یکدیگر، از چرخش به عقب یا جلو خودداری کنید. آنها را در طول هر تکرار در آنجا نگه دارید (این به جلوگیری از آسیب کمک می کند).
هالتر را بگیرید، کف دست ها رو به پایین و دست ها کمی بیشتر از عرض شانه بازتر باشد.
بعد، هالتر را از روی قفسه آن بلند کنید (مراقب باشید آن را نیندازید). آن را پایین بیاورید تا حدود 5 سانتی متر (2 اینچ) از لمس سینه شما فاصله داشته باشد، سپس دوباره آن را به سمت بالا فشار دهید.
هنگام پایین آوردن میله، آن را  روی سینه خود قرار ندهید. این می تواند باعث آسیب هایی مانند فتق دیسک در ناحیه کمر شود. پایین آوردن آهسته میله به شما کمک می کند تا ستون فقرات خود را در وضعیت خنثی نگه دارید و از آسیب دیدن جلوگیری کنید.
مطمئن شوید که میله را به گردن یا چانه خود پایین نمی آورید. هنگام پایین آوردن وزنه، سعی کنید از دست زدن به هر یک از این قسمت ها جلوگیری کنید. این کار باعث وارد آمدن فشار غیر ضروری به مفاصل می شود و ممکن است به مرور زمان باعث آسیب شود.
حالا که در پایین هستید، یک لحظه مکث کنید. سپس دوباره آن را به سمت بالا فشار دهید تا یک تکرار کامل شود.
به آرامی میله را با خم کردن آرنج خود پایین بیاورید تا جایی که تقریباً به قسمت پایین سینه شما برسد. سپس هالتر را بالای سینه خود بلند کنید، دستها را کاملاً دراز کنید. آن را تا قسمت بالای سینه خود پایین بیاورید و این کار را تا زمانی که تمام تکرارهای ست خود را تمام کنید تکرار کنید.
این تمرین به شما کمک می کند تا بالاتنه ای قوی داشته باشید
پرس سینه تمرینی است که می‌تواند بالاتنه‌ای قوی به شما بدهد و فواید آن به همه بخش‌های زندگی برسد.
عضله سازی : با توجه به ماهیت پرس روی نیمکت، شما از عضلات سینه و تیغه های شانه خود برای بلند کردن وزنه و نگه داشتن آن در جای خود استفاده می کنید. هرچه توده عضلانی بیشتری در قسمت بالایی بدن خود داشته باشید، وزن بیشتری را می توانید بلند کنید! این می تواند به افزایش قدرت در سایر تمرینات نیز کمک کند (مانند تمرینات شنا).
بهبود وضعیت بدن :  پرس روی سینه باعث ایجاد این عضلات بزرگ می شود که وزن زیادی را تحمل می کنند. این کمک می کند تا هنگام انجام سایر فعالیت ها مانند حمل مواد غذایی یا بلند کردن کودکان، کمر خود را صاف نگه دارید و شانه ها را به سمت عقب بکشید!
افزایش سطح تستوسترون : داشتن عضلات بزرگ همچنین باعث می شود بدن ما تستوسترون بیشتری تولید کند. این به معنای استخوان‌های قوی‌تر، بهبود سلامت قلب و عروق (زیرا قلب ما به اکسیژن نیاز دارد)، به علاوه بسیاری از مزایای دیگر!
پرس روی نیمکت مزایای زیادی دارد، اما بهترین بخش این است که انجام آن آسان است. هر کسی می تواند بدون در نظر گرفتن سن یا سطح آمادگی جسمانی، نحوه پرس سینه را یاد بگیرد. نکته کلیدی این است که سبک خود را شروع کنید و قبل از اضافه کردن وزن، فرم خود را کامل کنید. هنگامی که با این تمرین راحت شوید و به مرور زمان قوی تر شوید، به سمت بالاتنه قوی تری خواهید رفت!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *